Cserépkályha és kemence építés
A családi otthon melege
Hullai Dániel +36-20/510-0504
MENÜ

A fatüzelésű berendezések széndioxid kibocsátása kedvezőbb, mint bármi másé, mert a fa elégetésekor lényegesen kevesebb CO2 kerül a levegőbe, mint amennyit a fa elnyelt erdei élete során!

Itt még meg kell említeni hogy a gáz elégetésekor keletkező CO2 talán, talán de nem eléggé bizonyítottan kevesebb, de mi van az iszonyú mennyiségű kéndioxiddal, nehézfém oxidokkal és származékokkal?

Ennyit a környezet kíméléséről. Erről tanulmányok jelentek meg pro és kontra. Ne fokozzuk, mert nem ez a dolgunk. Akit érdekel, úgy is utána keres a szakirodalomban.

A fatüzelésen belül, a  cserépkályha a  létező legtakarékosabb szilárd tüzelésű fűtőeszköz.  Különlegessége folytán a melegét sugárzással juttatja el a  legrövidebb úton a lakás belsejébe. Természetesen van légfűtő hatása is, nem is kicsi de a fő meleget a környezete felmelegítésével éri el, amely hő visszasugárzódik.

A jó minőségű kandalló betétek vagy pelletes tüzelőberendezések is elérhetnek ma már akár70-75 %-os hatásfokot.Arról azonban senki nem beszél, hogy a kandalló betétek által

termelt meleg levegő először felszáll a szoba legnagyobb magasságába és lefele haladva folyamatosan, tölti meg a helységet. Ahhoz, hogy a derék magasságában a komfortérzetet nyújtó 20-23”C-os hőmérséklet legyen, a mennyezet alatt 30”C fölötti meleg mérhető.

A meleg falrészek hővesztesége, nagyon sok. Tapasztalat, hogy azonos hőérzet eléréséhez, egy azonos paraméterekkel rendelkező lakásban, kétszer-háromszor annyi fát kell eltüzelnünk egy kandallóban, mint egy cserépkályhában. Ha a kandallóban kialszik a tűz, 1-1,5 óra elmúltával megszűnik a munkája.

Egy cserépkályha 12-24 órán át is tartja a meleget!!!

Mert a cserépkályha a környezetét melegíti, azt is tartósan és sokáig !

Mi magyarok már a XII-XIII. században használtuk a cserépkályhát, mert meleget ad!

Divat a vízteres kandalló.  Minek a szobába egy kazán? Nem lebeszélem, ez csak egy gondolat.

 

Asztali nézet